ما را دنبال کنید
معرفی انواع فیلترهای خودرویی
از قطعات ارزان قیمتی که در عملکرد و سلامت خودرو نقش مهمی دارد، فیلتر خودرو میباشد فیلترهای خودرویی بایستی در زمان مشخصی تعویض شوند تا بتوانند نقش خود را به درستی ایفا کنند.

انواع فیلترهای خودرویی

فیلترهای خودرویی قطعات ارزان قیمتی میباشند که نقش مهمی در عملکرد و سلامت خودرویی ایفا میکنند، فیلترهای خودرویی بایستی در زمان معینی تعویض شوند تا بتوانند نقش خود را به درستی انجام دهند. عدم توجه به موقع به تعویض یا تمیز کردن فیلترها ، به خودرو آسیب جدی وارد میکند و به همین منظور لازم است ، بایستی اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید.

فیلترهای خودرویی

فیلترهای خودرویی 

بعضی از فیلترهای خودرویی وظیفه تمیز کردن هوای ورودی به کابین و موتور را دارند در حالی که سایر فیلترها موظفند مایعات ورودی به موتور خودرو را تمیز نمایند. شما میتوانید فیلتر هوا را نیز تمیز کنید اما این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه بایستی نسبت به تعویض فیلتر روغن اقدام نمایید. توصیه ما به شما این است که فیلترهای خودرویی را طبق یک برنامه مشخص تعویض نمایید. هنگامی که فیلتر ها را تمیز میکنید درواقع به افزایش طول عمرشان کمک میکنید در حالیکه تمامی فیلترها بایستی نهایتا تعویض شوند زیرا تمیز کردن فیلتر ها منجر به کاهش کارآیی و راندمان آن ها میشود.

انواع فیلتر های خودرویی 

چندین نوع فیلتر در خودرو ها مورد استفاده قرار میگیرد ولی 4 فیلتر اصلی به نام های فیلتر کابین ، فیلتر روغن و فیلتر سوخت و فیلتر هوا وجود دارد. تک تک این فیلتر ها وظایفی برعهده دارند که از آن ها میتوان به تسهیل نمودن فرآیند حرکت و فعال سازی  جریان و گرفتن ناخالصی هایی مانند گرد و غبار و آلودگی های موجود در هوا و کثیفی موجود در روغن موتور و یا ناخالصی های موجود در سوخت اشاره نمود. در صورت عدم تعویض به موقع فیلترهای خودرو ، این فیلترها به درستی کار نمیکند و نهایتا در کارکرد مکانیک تاثیر گذار است. به یاد داشته باشید هنگامی که فیلترهای خودرو را تعویض میکنید، کارآمد تر میشود.

فیلتر کابین 

فیلتر کابین

وظیفه اصلی فیلتر کابین این است که هوای ورودی به فضای داخلی خودرو از طریق سیستم گرمایش و تهویه هوا تمیز میشود و مانع از ورود گرد و غبار و سایر موارد ناخوشایند به داخل کابین می شود. وظیفه فیلتر کابین فعال شده با کربن اینست که گاز های خروجی و بوی آن را نیز پالایش میکند.چنانچه آلرژی دارید و یا دارای مشکلات تنفسی هستید ، داشتن هوای تمیز در خودرو، امری بسیار مهمی است . به طور